Jednym z podstawowych sposobów na promocję w internecie jest katalogowanie stron internetowych. Dużo osób myśli, że to metoda promocji, która teraz nie przynosi żadnych rezultatów, a jeśli już to zapewne nie są to rezultaty pozytywne. Czy tak jest?

Zapewne katalogowanie strony różni się w chwili obecnej od tego, czym było kilkadziesiąt miesięcy wstecz. Nie znaczy to również, iż jest to zabieg stron internetowych. Co istotne, mało osób pamięta o tym, iż katalogowanie stron nie służy tylko zwiększeniu pozycji w wyszukiwarce. To także rewelacyjna forma promocji mająca bezpośredni wpływ na liczbę użytkowników witryny internetowej.

Miejmy jednak na uwadze, iż kluczową sprawą jest umiejętnie wybrana lista katalogów. Jeśli ktoś wciąż twierdzi, iż automatyczne katalogowanie witryny znanym narzędziem spowoduje pozyskanie porządnych odnośników to się myli. Przy stosownej bazie adresów katalogów stron i pracy ręcznej można zdziałać sporo, gdyż tak naprawdę katalogowanie stron tylko w tej formie przynosi pożądane efekty. Naturalnie nie można ograniczać się jedynie do tej formy reklamy, jednak samo katalogowanie stron należy uznać za skuteczny proces wspomagający promocję w sieci.