Analiza wody z wodociągów
Dom Usługi

Picie wody z kranu dopiero po przegotowaniu?

Większość z nas nie decyduje się na picie wody z kranu w obawie o swoje zdrowie, ale czy takie obawy są uzasadnione? Wydajemy bardzo dużo pieniędzy na zakup wody butelkowanej, a to nie tylko kwestia straty pieniędzy, ale także zanieczyszczania środowiska. Czy można pić wodę z kranu?

Zdatność do picia

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale woda jest poddawana bardzo restrykcyjnym regulacjom narzucanym przez Unię Europejską, jest regularnie badana, dlatego nie ma możliwości, aby pojawiły się w niej związki niebezpieczne dla naszego zdrowia. Oczywiście niekiedy bywają awarie np. bakterie przedostaną się do wody z wód gruntowych, nieszczelnego szamba czy wody deszczowej, nie mniej jednak są to pojedyncze przypadki, które szybko są eliminowane.

Czy można wodę zbadać samemu?

Jeżeli chcemy zacząć pić wodę z kranu, ale mamy obawy, warto decydować się na badanie wody, które można wykonać samodzielnie w domu. Jakość wody można zbadać sprawdzając jej kolor, mętność oraz smak. W sklepach hydraulicznych można kupić również specjalne testy, które określają jakość wody, w ten sposób można sprawdzić ogólny stan, twardość, pH oraz zawartość chloru. Badanie wody można zlecić tez laboratorium, jeśli zależy nam na szczegółowej analizie.

Woda zdatna, a woda smaczna

Ważne jest to, aby nie dać się zwariować, gdyż woda z kranu ma naprawdę dobrą jakość i można z niej korzystać bez większych obaw. Od czasu do czasu należy również wejść na stronę pobliskiego sanepidu i po prostu sprawdzić aktualności. Na takich stronach zawsze podawana jest analiza wody, jej stan oraz zdatność do picia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *