Akwizytorzy kojarzeni są nam jako manipulanci, wyzyskiwacze. Należy jednak bliżej poznać urządzenia, które nam oferują. Filtry do wody są bardzo często produktem polecanym i będącym w repertuarze tej grupy społecznej. Wiadomo, duża część z tego, co mówią o urządzeniu jakim jest filtr wody może okazać się nieprawdą.

Akwizytor wchodzi do domu klienta, pokazuje jak wyglądają przeróżne filtry do wody, udzielają informacji czym jest osmoza, zmiękczacze, odżelaziacze czy też odmanganiacze. Na pierwszy rzut oka wszystkie te pojęcia wydają nam się strasznie obce. Dopiero po dłuższym zastanowieniu się dochodzimy do wniosku, że tak naprawdę nie jest to takie skomplikowane. Filtry do wody, które nam oferuje akwizytor nie są na prawdopodobnie najwyższej jakości. Jeżeli jednak przedstawi nam dobry filtr wody, wówczas należy liczyć się z tym, że cena takiego urządzenia będzie wręcz kosmiczna. Proponowana osmoza może być złożona z kiepskich materiałów, przepuszczać większą ilość bakterii. Zmiękczacze mogą nie usuwać wystarczających ilości magnezu i wapnia. Mimo wszystko, filtry do wody mogą nam się wydać dobrym rozwiązaniem. Tym bardziej, że akwizytor potrafi pokazać zwykłą, bieżącą wodę, jako siedlisko bakterii i wirusów. Oczywiście wyolbrzymia całe zjawisko.

Natomiast pojęcia, które stosuje, urządzenia takie jak odżelaziacze, albo odmanganiacze oczywiście funkcjonują w środowisku chemicznym. Akwizytor uświadamia nam, że woda, którą dotąd spożywaliśmy, w której się kąpaliśmy jest niemalże trucizną. Oczywiście nie jest to do końca prawdą, ale jego rolą jest, aby sprzedać klientowi jak najdroższy filtr wody. Zależy nam bardzo na tym, aby czysta woda nie była jedynie przedmiotem naszych wyobrażeń. Pocieszający jest fakt, że czysta woda wcale nie musi pozostawać jedynie w sferze naszych marzeń, gdyż wodę doskonałej jakości można mieć tak naprawdę na wyciągnięcie ręki. Najczęściej sprzedawanym filtrem jest system RO czyli odwrócona osmoza, która naprawdę chroni nas przed wirusami i bakteriami. Nie pomoże nam ona jednak na problemy związane z osadem czy też kamieniem.

Zmiękczacze potrafią zapobiec powstawaniu kamienia osadzającego się na armaturze sanitarnej, osłonach natrysków, chromowanych lub niklowanych częściach wyposażenia łazienek lub kuchni. Wszystkie te filtry do wody są przydatne do pokazów urządzanych przez akwizytorów. Przy użyciu odpowiednich środków chemicznych (które uwydatniają związki żelaza i manganu) przedstawiają mętność wody, którą uzyskujemy bez użycia filtrów, od tej która przeszła przez odżelaziacze lub odmanganiacze. Jeśli więc zastanawiasz się czy warto zakupić filtr wody, to odpowiedź jest oczywista. Warto jednak podejść do problemu rozważnie i podziękować akwizytorowi za prezentację różnych rozwiązań filtracyjnych, a samemu udać się do sklepu z różnymi urządzeniami do uzdatniania wody i tam wybrać filtr wody, który będzie spełniać Twoje oczekiwania jednocześnie płacąc mniejsze pieniądze.