Specjalne systemy oczyszczania i uzdatniania wody pozwalają podnieść jej jakość, a także walory smakowe. Wszystko dzięki zastosowaniu odpowiedniego sposobu filtrowania takiej wody, który sprawdza się w codziennej praktyce.

Jak najlepiej filtrować wodę z kranu?

W warunkach domowych wodę możemy oczyszczać dzięki specjalnemu systemowi, który instalowany jest od razu przy rurach i w ten sposób mamy przefiltrowaną wodę w każdym kranie, można też wykorzystywać specjalne dzbanki do filtrowania wody. Oba te rozwiązania opierają się o działanie filtrów, które wewnątrz posiadają specjalne wkłady do filtrów, które trzeba regularnie wymieniać po to, aby oczyszczanie wody było efektywne.

Najpopularniejsze urządzenia oraz wkłady

Do najpopularniejszych urządzeń filtracyjnych należą systemy firmy Atlas Filtri oraz Cintropur. Systemy te działają efektywnie, łatwo jest też znaleźć w sklepach wkłady do filtrów tych marek. Zarówno wkłady Atlas Filtri jak i wkłady Cintropur dostępne są co najmniej w kilku rodzajach. Do filtrowania wstępnego przydają się wkłady mechaniczne, które zatrzymują różnego rodzaju ziarnistości i zawiesiny, które obecne są w wodzie. Wkłady węglowe usuwają chlor oraz związki organiczne, z kolei wkłady odżelaziające pomagają pozbyć się jonów żelaza oraz manganu.

Inne popularne wkłady do filtrów wody

Na rynku znajdziemy także wkłady, których głównym celem jest zmiękczenie wody twardej, a także wkłady, które mają działanie bakteriobójcze. Wiele więc zależy od tego, w jaki sposób chcemy uzdatnić naszą wodę i w jakim aspekcie poprawić jej jakość. Czasem niezbędne do tego okazują się specjalistyczne badania wody, które mogą nam powiedzieć coś więcej o jej składzie.