Fotografia

Cudowna lustrzanka dla amatorów

Nie znasz się zbytnio na robieniu zdjęć, ale chcesz by były one możliwie jak najlepsze? W takim razie lustrzanki Pentax są tym, czego potrzebujesz. W szczególności model K20D.

PENTAX K20d
Produkt ten stworzono z myślą o ludziach mniej obeznanych w tematyce fotografii. Posiada on liczne opcje doboru parametrów do miejsca, w którym aktualnie używamy naszej lustrzanki, dzięki czemu nasze zdjęcia będą piękne jak nigdy dotąd. W modelu Pentax K20D odpowiedzialna jest za to funkcja Custom Image. Dzięki niej będziemy mogli wybrać jeden z sześciu trybów ustawień przed wykonaniem zdjęcia, w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać. Możemy więc wykonać zdjęcia jasne, naturalne, portretowe, ukierunkowane na pokazanie krajobrazu, żywe lub czarno-białe. W każdym z trybów możemy dowolnie zdefiniować całkowitą tonację zdjęcia, natężenie kolorów, jego kontrast a nawet ostrość. Ponadto Pentax K20D umożliwi nam podgląd zdjęcia przed zrobieniem fotografii, abyśmy mogli sprawdzić, czy efekt końcowy będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom. Kolejną zaletą tego urządzenia jest zastosowany w nim celownik pentapryzmatyczny, który oferuje aż 95-procentowe pole pokrycia wraz z powiększeniem 0,95 razy. Dzięki tym parametrom obraz w wizjerze lustrzanki Pentax K20D będzie jasny i szeroki, a praca z tym urządzeniem bardziej komfortowa i przyjemna.

Jeśli chcemy, aby zakupiony przez nas aparat fotograficzny był możliwie najbardziej intuicyjny w obsłudze, to wybór lustrzanki Pentax K20D na pewno spełni nasze oczekiwania. Aparat ten stworzono z myślą o początkujących, dzięki czemu szybko nauczymy się robić zapierające dech w piersiach zdjęcia.

Marcin Karczewski
Choć mam doktorat z fizyki, ta nie okazała się moją drogą zawodową. Moim hobby od zawsze było programowanie i w tej chwili temu tematowi poświęcam większą część życia. Ktoś kiedyś powiedział, że praca powinna być przyjemnością, bo tylko wtedy przestaje być obowiązkiem. U mnie ta zasada sprawdza się w 100%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *