Elektronika Fotografia

Aparat Sony Alpha

Aparaty fotograficzne służą nam już od bardzo dawna. Jednak ostatnimi czasy technologia poszła naprzód, a na rynku pojawiły się aparaty cyfrowe czy lustrzanki. Firmy Sony oraz Canon od lat należą do liderów wśród producentów tych urządzeń, ich produkty to istne arcydzieła.

Firma Sony zaprezentowała nam jeden ze swych doskonałych produktów, jakim jest Sony Alpha DSLR-A900. Te aparaty fotograficzne mogą pochwalić się niesamowitą wręcz rozdzielczością 26 megapikseli, dzięki której będziemy mogli sfotografować każdy, najmniejszy nawet detal. Ponadto Sony Alpha DSLR-A900 jest pierwszą lustrzanką cyfrową wyposażoną w matrycę pełnoklatkową i stabilizację obrazu. Aparat Sony ma także wizjer z pryzmatem pentagonalnym pokrywający 100% kadru. Ale to nie koniec ciekawych rozwiązań: producent zaopatrzył aparat w zaawansowany procesor obrazu Dual BIONZ. W trybie seryjnym Sony Alpha DSLR-A900 wykonuje zdjęcia z szybkością 5 klatek na sekundę przy pełnej rozdzielczości. Również 3-calowy ekran LCD i system redukcji szumów przy dużych czułościach można zaliczyć w poczet zalet tego urządzenia. Producent nie zapomniał o zainstalowaniu pomocniczego wyświetlacza, który znacznie ułatwi nam pracę. Aparaty fotograficzne Sony posiadają także szybki i łatwy dostęp do ustawień aparatu, jak i możliwość szybkiej ich weryfikacji. Akumulator aparatu pozwala na wykonanie aż 880 zdjęć. Warto także wspomnieć, iż Sony Alpha DSLR-A900 posiada gniazdo wyjścia HDMI pozwalające na wyświetlaniu naszych zdjęć na telewizorze w formacie HD Ready.

Prezentowane aparaty fotograficzne Sony są rewelacyjnymi narzędziami do robienia profesjonalnych zdjęć. Posiadają wszystkie niezbędne opcje, dzięki którym zdjęcia będą zachwycać naszych znajomych.

Marcin Karczewski
Choć mam doktorat z fizyki, ta nie okazała się moją drogą zawodową. Moim hobby od zawsze było programowanie i w tej chwili temu tematowi poświęcam większą część życia. Ktoś kiedyś powiedział, że praca powinna być przyjemnością, bo tylko wtedy przestaje być obowiązkiem. U mnie ta zasada sprawdza się w 100%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *