Każdy z nas boi się o swoją przyszłość. Nikt nie wie co nas spotka, nasza droga jest nieznana. Jeżeli masz pojazd to warto jednak zainwestować w ubezpieczenie. Jedni mogą powiedzieć, że jest to kuszenie losu. Myślenie o czymś co się jeszcze nie stało może przyciągnąć to wydarzanie – to jest fakt. Pod warunkiem jednak, że bardzo mocno w to uwierzymy. Wszyscy ludzie wierzą, że mogą spotkać ich wypadki. Nie jest to złe. Agencje ubezpieczeniowe mogą dzięki temu naprawdę dobrze zarobić.

Mnie się wydaje, że zależy to głównie od wolności naszej głowy, czystego sumienia. Gdy wybieramy się w drogę z myślą, że nawet jeśli coś nam się stanie to i tak mamy odpowiednie ubezpieczenie i może nam ono pomóc, nie myślimy tyle o wypadku, bo po prostu się go mniej boimy. Niektórzy ludzie lubią myśleć „do przodu”, ale czasami jest to aż za bardzo intensywne. Niektórzy wszędzie widzą wypadki, na ulicy, w domu, w kiosku. Wiadomo, że wszystko może nas spotkać, ale nie potrzebnie się tak zamartwiamy. W przypadku kiedy mamy wykupione ubezpieczenie na wszelkie wypadki, to nawet od złamania nogi agencje ubezpieczeniowe muszą nam wypłacić odszkodowanie z polisy. Z jednej strony drobnostka, ale jest to pewne zadośćuczynienie. Po to płacimy składki, wybieramy dane ubezpieczenie, aby odzyskać pieniądze. Agencje ubezpieczeniowe mają o tyle dobrze, że tak naprawdę ogólna suma składek do wypłacanych odszkodowań jest ogromna.

Pomyślmy logicznie, jeżeli agencje ubezpieczeniowe musiałyby płacić większe odszkodowania niż wynoszą pakiety ubezpieczeniowe dla uzyskania „świętego spokoju” ludzi to by zbankrutowały. Zdarza się czasem, że przez całe życie opłacamy ubezpieczenie, a z odszkodowania nie korzystamy w ogóle, albo bardzo rzadko. Istnieją również sytuację, że po wypadku dana osoba nie jest w stanie wyobrazić sobie życia bez pomocy finansowej, którą mogą zapewnić nam tylko agencje ubezpieczeniowe. Po naprawdę poważnym wypadku, kiedy lekarze i specjaliści orzekają, że nasze zdrowie jest bardzo naruszone, a koszty leczenia są bardzo duże nie pozostaje nam nic, tylko walczyć o nasze odszkodowanie. Gorzej, jeżeli agencje ubezpieczeniowe nie chcą nam go dać. Przyczyny tego mogą być bardzo różne. Jeżeli natomiast nasze ubezpieczenie obejmuje dany wypadek, odszkodowanie z polisy powinniśmy uzyskać szybko i bez walki.