Dom Uroda Zdrowie

Twarda woda? Zdrowia szkoda!

Temat nieco zaczepny, aczkolwiek prawdziwy. W jakim stopniu twarda woda wpływa na zdrowie i czy jest to wpływ negatywny, czy może pozytywny? Twarda woda zawiera pierwiastki takie jak wapń i magnez. To potrzebne dla organizmu elementy, jednak są one przyswajane nie tylko z wodą, a także z pożywieniem. Już jedna kromka chleba dostarcza więcej wapnia i magnezu niż woda spożywana przez cały dzień.

Dlatego nie należy przejmować się tym, że miękka woda jest pozbawiona wapnia i magnezu. Na pewno pijąc herbatę zaparzoną na bazie wody pozbawionej tych pierwiastków przyjemność jest zdecydowanie większa. Zarówno jeśli chodzi o odczucia smakowe, jak i wizualne. Na powierzchni herbaty nie pojawia się już oleista powłoka, która potem osadza się na kubku. Różnicę najłatwiej dostrzec szukając w internecie zdjęć herbaty zaparzonej na bazie wody z kranu oraz wody przefiltrowanej systemem odwróconej osmozy. Różnica jest kosmiczna, widać ją gołym okiem. Więcej szczegółów na temat twardej i miękkiej wody znajdziesz pod adresem https://www.krput.org.pl/zbior-faktow-o-twardej-wodzie-w-pigulce/.

Marcin Karczewski
Choć mam doktorat z fizyki, ta nie okazała się moją drogą zawodową. Moim hobby od zawsze było programowanie i w tej chwili temu tematowi poświęcam większą część życia. Ktoś kiedyś powiedział, że praca powinna być przyjemnością, bo tylko wtedy przestaje być obowiązkiem. U mnie ta zasada sprawdza się w 100%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *