Aparaty cyfrowe są jednym z częściej kupowanych urządzeń elektronicznych. Zazwyczaj zakupowane egzemplarze to modele których cena nie przekracza 1500zł. Jednak często nie dostrzegamy modeli które mimo podobnej ceny oferują więcej niż konkurencja. Takim producentem jest firma Fuji. Aparaty cyfrowe z linii Finepix S oferują naszym zdaniem coś więcej niż pozostałe.

Zaczniemy od najdroższej wersji Fuji Finepix S9600. Cena wskazuje na typowy aparat kompaktowy. Tymczasem otrzymujemy aparat cyfrowy zmieszczony w obudowie przypominającej do złudzenia lustrzankę cyfrową. 9 megapikselowa matryca to bardzo dobry wynik. Genialny obiektyw 28-300mm, tego typu ogniskowe spotykać możemy w prawdziwych lustrzankach z zewnętrznymi obiektywami. Przesłona F2.8-F4.9. Wszystkie nasze zdjęcia obejrzymy na 2 calowym LCD z możliwością odchylenia.

W cenie niewiele ponad 1000pln zakupimy kolejny model wyprodukowany przez Fuji. Fuji Finepix S5800, aparat tańszy o podobnej budowie. Posiada 8 megapikseli, do dyspozycji mamy ogniskową 38-300mm/F3.5-3.7. Aparat wydaje się nawet ciekawszy, posiada aż 2,5 calowy TFT LCD o 230tyś. punktów. Dla poszukujących nieco odświeżonego design polecamy Fuji Finepix S8000 jest to następca wspomnianego S9600 posiada już nieco odmienioną obudowę o bardziej nowoczesnym wyglądzie. W zestawie otrzymujemy 2x katę SD po 1GB każde. Cyfrówka waży 410g. Matryca posiada 8 megapikseli. Ogniskowa to 27-486mm. Ten cyfrowy aparat fotograficzny tak jak i pozostałe ma możliwość nagrania dźwięku. Podobnie do poprzednika użytkownik może podziwiać swoje dokonania na 2,5calowym monitorze.