Fotografia

Lustrzanki Pentax dla zaawansowanych

Jeśli decydujemy się na zakup lustrzanki i chcemy, by było to urządzenie możliwie jak najlepsze, to produkowane przez Pentax aparaty fotograficzne na pewno przypadną nam do gustu.

Firma Pentax od wielu lat produkuje urządzenia wysokiej jakości. Jej aparaty fotograficzne słyną z niezwykłej trwałości oraz niskiej ceny. Jednym z urządzeń szczególnie wartych polecenia są lustrzanki Pentax K-m. Aparaty te zaopatrzone zostały w 10-megapikselową matrycę typu APS-C o wymiarach 23,5×15,7 mm. Mają także niewielkich rozmiarów korpus, który mieści w sobie wiele udogodnień, których nie posiadają aparaty dużo droższe. Są to między innymi: stabilizacja matrycy oraz możliwość zasilenia lustrzanki Pentax K-m czterema bateriami AA. Aparat ten trzyma się w ręku dość wygodnie, a to dzięki specjalnie wyprofilowanym uchwytom. Teraz komfortowo i pewnie zrobimy zdjęcie nawet w najcięższych warunkach. Kolejną bardzo ważną zaletą produktu firmy Pentax jest zastosowany w aparacie dostęp do najważniejszych funkcji za pomocą wyświetlacza LCD. W każdej chwili, naciskając przycisk OK, otrzymujemy dostęp do najczęściej zmienianych przez użytkowników funkcji, które wyświetlają się na ekranie LCD. Dodatkowo w aparacie Pentax K-m mamy do dyspozycji przycisk podpowiedzi, dzięki któremu w dowolnym momencie wyświetli się nam opis dowolnie wybranej przez nas funkcji.

Jeśli potrzebujemy niezawodnej lustrzanki, to produkt Pentax K-m na pewno okaże się być idealną propozycją dla nas.

Marcin Karczewski
Choć mam doktorat z fizyki, ta nie okazała się moją drogą zawodową. Moim hobby od zawsze było programowanie i w tej chwili temu tematowi poświęcam większą część życia. Ktoś kiedyś powiedział, że praca powinna być przyjemnością, bo tylko wtedy przestaje być obowiązkiem. U mnie ta zasada sprawdza się w 100%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *