Interesujesz się fotografią, ale nie stać Cię na zakup bardzo drogiego sprzętu? W takim razie z pomocą przyjdzie Ci firma Pentax. Jej lustrzanki odznaczają się wysoką jakością oraz niezawodnością, czego najlepszym przykładem jest model Pentax K-m.

Aparaty fotograficzne Pentax od wielu lat zyskują na popularności. Jest to zasługą między innymi lustrzanki Pentax K-m. A wszystko dzięki uniwersalności działania tego urządzenia. Nie trzeba już być fotografem, aby zrobić naprawdę dobre zdjęcie. Wystarczy jedynie ustawić pokrętło funkcyjne na AUTO PICT, a aparat automatycznie dobierze do naszego zdjęcia jeden z pięciu programów takich jak: Portret, Makro, Sport, Krajobraz oraz Noc. Użytkownik aparatu Pentax K-m nie musi więc koncentrować swojej uwagi na odpowiednim doborze parametrów zdjęcia. Trzeba tylko wybrać odpowiedni kadr, a aparat sam wybierze wszystkie ustawienia, dzięki którym nasze zdjęcie będzie niepowtarzalne. Co więcej, lustrzanka Pentax K-m oferuje również tryb preselekcji czułości Sv. Dzięki temu uzyskamy optymalną kombinację przysłony i migawki po wybraniu przez nas czułości. Warto również wspomnieć, że Pentax K-m pozwala użytkownikom na robienie zdjęć seryjnych z prędkością 3,5 klatki na sekundę. Dzięki temu będziemy mogli uchwycić każdy szczegół poruszających się obiektów.

Jeśli chcemy, aby kupiony przez nas aparat był proste w obsłudze, a zarazem wyposażony w profesjonalne parametry, to zakup lustrzanki Pentax K-m będzie strzałem w dziesiątkę.