Firma Nikon to producent najwyższej jakości sprzętu fotograficznego. Najlepsze, a zarazem najcenniejsze modele aparatów fotograficznych to np.: dalmierzowe S, S2, SP oraz lustrzanki oznaczone symbolem F, F2, F3, F4, F5. Od 2005 roku Nikon nie produkuje już aparatów analogowych ale głównie aparaty cyfrowe.

Nikon jest także producentem sprzętu foto jak również i obiektywów, skanerów oraz mikroskopów, czy lornetek. Jedną z najlepszych jest lornetka NIKON Marine 7×50 if.

Lornetka jest leciutka, w związku z czym wszędzie możesz ją ze sobą zabrać. Waży tylko 1210 kg. Możesz znacznie przybliżać sobie obraz powiększając aż 7 razy. Jest wodoodporna więc nie ma obawy uszkodzenia lornetki. Lornetka ma odpowiedni uchwyt, w związku z czym można zamocować ją na statywie.

Lornetka NIKON Marine 7×50 if wyposażona jest w pasek dzięki czemu można zawiesić ją na szyi żeby nie spadła i nie rozbiła się, a pokrowiec zabezpiecza przed zarysowaniem, dodatkowo jest również pokrywa do okularu i obiektywu, oraz gumową muszlę oczną. Gwarancja obejmuje okres 10 lat

Jeśli lubisz obserwować przebywać na łonie natury i obserwować przyrodę, jednocześnie odpoczywać i marzyć oglądając piękne dalekie krajobrazy, to lornetka NIKON Marine 7×50 if jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.