Uroda Zdrowie

Aparat ortodontyczny

Zarówno technologia jak i medycyna są rozwijane w ogromnym tempie i chyba nikt nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Taka sytuacja powoduje, że medycyna dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii daje jeszcze większe możliwości.

Doskonałym przykładem jest stomatologia pozwalająca w chwili obecnej na wykonanie niemal wszystkiego z ludzkim uzębieniem, zarówno w zakresie ortodoncji czy protetyki jak i innych specjalizacji. Jeszcze całkiem do niedawna stały aparat ortodontyczny kojarzył się wszystkim z bardzo rzucającym się w oczy szpecącym mechanizmem instalowanym na zębach. Teraz niejednokrotnie widząc osobę mającą założony aparat ortodontyczny można jedynie dopatrywać się jego. Nowoczesny aparat ortodontyczny z ceramicznymi lub kryształowymi zamkami jest prawie niewidoczny, gdyż dzięki białemu odcieniowi lub przezroczystości zamków można zwrócić uwagę jedynie na wąski drucik wykonany z metalu. Dodatkowo dzięki nowoczesnym technologiom aparat ortodontyczny ma obecnie bardzo małe zamki w porównaniu z tymi, jakie były jeszcze kilka lat temu. Rozwój ortodoncji dał więc każdemu możliwość posiadania prostych zębów dzięki dość dyskretnym stałym aparatom ortodontycznym.

Marcin Karczewski
Choć mam doktorat z fizyki, ta nie okazała się moją drogą zawodową. Moim hobby od zawsze było programowanie i w tej chwili temu tematowi poświęcam większą część życia. Ktoś kiedyś powiedział, że praca powinna być przyjemnością, bo tylko wtedy przestaje być obowiązkiem. U mnie ta zasada sprawdza się w 100%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *