Spędzając dużo czasu poza miejscem zamieszkania można natrafić na mnóstwo bardzo pięknych kadrów, wartych uchwycenia. Niestety nie każdy aparat fotograficzny odda charakter i klimat fotografowanego obiektu. Lustrzanki Nikon na pewno są inne.

Firma Nikon jest jednym z pierwszych producentów aparatów fotograficznych na świecie. Jej produkty od wielu lat cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród bogatszych amatorów fotografii, lecz także wśród zawodowców. Szczególnym uznaniem cieszą się lustrzanki Nikon D90. Ich matryca CMOS w formacie DX posiada rozdzielczość aż 12,3 milionów pikseli, dzięki czemu robiąc zdjęcie nie umknie nam żaden, nawet najmniejszy detal. Co więcej Nikon D90 wyposażono w trzycalowy monitor LCD o niezwykle wysokiej rozdzielczości aż 920 tysięcy punktów. Wyjątkowość tego wyświetlacza potwierdza fakt, że wykonane przez nas zdjęcia widoczne będą nawet pod kątem 170 stopni, dzięki czemu obejrzymy podgląd aktualnie wykonywanego przez nas zdjęcia trzymając aparat nawet w najdziwniejszej pozycji. Kolejnym atutem lustrzanki Nikon D90 jest niska waga, wynosząca 620 gramów, przez co aparat ten idealnie nada się do każdej wędrówki, nie przeszkadzając nam swoją obecnością aż zanadto.

Lustrzanki Nikon to urządzenia z najwyższej półki. Dlatego chcąc mieć najlepszy i najwydajniejszy sprzęt, warto wydać troszkę więcej. Miliony zadziwionych twarzy oglądających nasze prace jest warte każdych pieniędzy.