Wymienione w tytule aparaty fotograficzne będą dzisiaj podmiotem naszego przeglądu. Nie jest tajemnicą że obecnie aparaty fotograficzne potrafią kosztować bardzo dużo. Pytanie jednak czy tylko drogie aparaty fotograficzne których cena nie spada poniżej 1000pln potrafią zaoferować odpowiednie funkcje na najwyższym poziomie? W dzisiejszym artykule udowodnię że na rynku są także i takie aparaty fotograficzne które posiadają niewiele gorsze parametry od tych drogich a również godne są naszej uwagi.

Jako pierwsze na ruszt trafiają aparaty fotograficzne Samsung Aerospace z serii Samsung S750. Te aparaty fotograficzne nabyć możemy w cenie ok 300PLN. Aparaty fotograficzne tej serii występują w różnych kolorach: srebrnym, czerwonym i czarnym. Samsung S750 oferują niezłą matrycę 7, 2 Mpkseli, posiadają gniazdo kart SDHC/MMC/SD. Aparaty fotograficzne pozwolą nam obserwować wszelkie dokonania na 2, 5 calowym wyświetlaczu LCD. Jak widać można kupić aparaty fotograficzne w cenie ok 300PLN. Będą to cyfrówki o bardzo dobrych parametrach i jakości. Poszukajmy więc dalej, być może gdzieś w ofertach renomowanych producentów kryją się kolejne aparaty fotograficzne o tak dobrym stosunku ceny do jakości i parametrów? Na horyzoncie od razu pokazują sie aparaty fotograficzne SONY. Model Sony DSC-s730, nieco zbliżona symbolika do Samsunga. Co więc znajdziemy w specyfikacji rozpatrując te aparaty fotograficzne. Sony zaoferuje nam również 7, 2 Megapikeslową matrycę.

Aparaty fotograficzne Sony wyposażone są w 22MB wbudowanej pamięci, a dodatkowo obsługują karty pamięci: Memory Stick Duo i Pro Duo. Te aparaty fotograficzne doskonale nadają się do zdjęć w słabych warunkach oświetlenia, posiadają bowiem funkcje poprawiające jakość wykonywanych zdjęć. Sony DSC-s730 wyposażono w wyświetlacz LCD o przekątnej 2, 4 cala. Opisane aparaty fotograficzne kupimy już za 393PLN. Mamy więc kolejnego producenta i kolejne aparaty fotograficzne w cenie do 400PLN. Poszukajmy więc czegoś o wyższej cenie ale nie przekraczającej 500PLN. I mamy.

Aparaty fotograficzne FUJI Finepix F480. Ta seria kosztuje przeciętnie nie całe 550PLN.  Maja lepsza niż wcześniej opisane aparaty fotograficzne matrycę bo aż 8,2 Mpiskeli, posiadają 12MB wbudowanej pamięci. Aparaty fotograficzne Fuji posiadają możliwość zapisu filmów AVI, które obejrzymy potem na 2, 7 calowym wyświetlaczu LCD, w który wyposażono te aparaty fotograficzne. Doskonała propozycja dla rodziców jak i młodszych użytkowników. To aparaty fotograficzne oferujące prostotę i niezawodność w każdych warunkach. Najdroższe aparaty fotograficzne, które napotkaliśmy na drodze poszukując aparaty fotograficzne do 500PLN to oferta NIKONA. Mianowicie aparaty fotograficzne NIKON Coolpix L15. Ten czarny elegancki aparat kosztuje dokładnie 495PLN. Reprezentuje więc najdroższe aparaty fotograficzne tego przeglądu. Co oferuje za swoją najwyższą cenę? 23MB wbudowanej pamięci oraz 8 Mpikselową matrycę. Te aparaty fotograficzne obsługują karty SD, posiadają wyświetlacz LCD o przekątnej 2, 8cala. Dodatkowo aparaty fotograficzne Nikon Coolpix wyposażono w funkcję stabilizacji obrazu. Wysuwany obiektyw zapewnia 3 krotny zoom optyczny.

Jest to najdroższy aparat jaki udało nam się wyłonić, którego cena nie przekracza nawet o 1PLN ceny 500PLN. Jest to często bardzo istotne jeżeli chcemy przeznaczyć bardzo ściśle określony budżet na na przykład aparaty fotograficzne. Mam nadzieję że artykuł będzie pomocny.