Kamery Komputery

Kamery internetowe

Obniżenie cen dostawców internetu spowodowało powiększenie się liczby użytkowników korzystających z usług operatorów VoIP. Dla niektórych sam głos to jednak za mało, chcą również widzieć swojego rozmówcę. Z pomocą przychodzą urządzenia popularnie nazywane kamerami internetowymi.

Już za niecałe 30zł możemy kupić prostą kamerę internetową. Wybór jest szeroki i takie produkty jak Chicony Dc-4110 zadowolą całkowicie użytkowników mniej wymagających. Pozwala ona na rejestrowanie do 30 klatek na sekundę w rozdzielczości 640×480. Są to parametry pracy, które w zupełności wystarczające większości użytkowników. Ci szukający czegoś “mocniejszego” powinni swoją uwagę zwrócić na produkt Microsoft Vx-1000 giganta z Redmond. Kamerka oferuje czułość na poziomie 310 pikseli i kąt widzenia 55 stopni, a także pozwala na robienie zdjęć nawet przy słabym oświetleniu. Jeśli potrzebujemy naprawdę profesjonalnego urządzenia, wybierzmy produkt Logitech Quickcam Pro9000. Sprzęt został wykonany solidnie i estetycznie, a poza tym oferuje parametry pracy niespotykane w innych produktach – maks. rozdzielczość 1600×1200, optykę Carl Zeiss z automatycznym ogniskowaniem i możliwością robienia zdjęć o rozdzielczości 8MP.

Marcin Karczewski
Choć mam doktorat z fizyki, ta nie okazała się moją drogą zawodową. Moim hobby od zawsze było programowanie i w tej chwili temu tematowi poświęcam większą część życia. Ktoś kiedyś powiedział, że praca powinna być przyjemnością, bo tylko wtedy przestaje być obowiązkiem. U mnie ta zasada sprawdza się w 100%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *