Woda produkowana technologią osmozy odwróconej czyli filtrowana poprzez filtry RO jest tak czysta, że często porównywana jest z wodą destylowaną. Aczkolwiek to woda zdecydowanie lepsza pod względem smakowym oraz zawartości mikroelementów.

Smak wody destylowanej jest mdły, niesmaczny. Przyczyną tego jest fakt, iż w momencie gotowania pozbywamy się rozpuszczonego w wodzie o2 i co2, którego nie brak w wodzie oczyszczonej przez filtry do wody. Wymienione gazy mają istotny wpływ na smak wody. Przykładem tego może być fakt, iż wody górskie szczególnie nasycone tlenem, należą do wód miękkich i zaliczane są do I klasy czystości.

Dwutlenek węgla wykorzystywany jest do nasycania gazem wód mineralnych w celu poprawienia ich smaku. Ponadto destylacja wody nie eliminuje wszelkich produktów chlorowania wody. Niektóre związki aromatyczne np. ropopochodne związki chloru, które mają niższy punkt wrzenia niż woda, migrują z parą do wody już przefiltrowanej. W ten sposób nie eliminujemy szkodliwych dla zdrowia ludzkiego związków. Dlatego śmiało można powiedzieć, iż odwrócona osmoza gwarantuje wodę smaczniejszą oraz zdrowszą niż woda destylowana.