Sztuką marketingu jest przede wszystkim umiejętność trafienia do odbiorcy wraz z odpowiednim przekazem. W tym celu bardzo często dokonuje się dokładnej analizy klienta, a także jego głównych zainteresowań oraz największych potrzeb. Jednak powinniśmy pamiętać o tym, że dystrybucja takiego przekazu nie jest wcale taka prosta.

Email marketing nie tak nowy, a działa

Najczęściej przedsiębiorstwa decydują się na przekaz masowy licząc na to, że dotrze on przede wszystkim do wybranej przez nich grupy docelowej. Problemem w tym przypadku jest jednak brak pomiaru skuteczności takiej reklamy, jak również duże nakłady finansowe. Doskonałą alternatywą w tym wypadku będzie między innymi email marketing, za pomocą którego tanim kosztem będziemy mogli wysłać odpowiednią wiadomość już do właściwej grupy odbiorców.

Email marketing skuteczny i tani

Email marketing jest przede wszystkim najtańszym, jak również najbardziej efektywnym kanałem marketingowym. Zdecydowanie najważniejsze zalety email marketingu to między innymi mierzalność. Dokładnie wiemy ile wiadomości zostało wysłanych, a także ile faktycznie dotarło do wybranego przez nas adresata, do kogo oraz kiedy dokładnie wysłano komunikację, kto przeczytał naszą wiadomość, co i kogo zainteresowało. Nie możemy zapominać także o tym, że przesłanie wybranych przez nas treści w wiadomości e-mail odbywa się natychmiastowo. Przesłanie takiej wiadomości email trwa zaledwie sekundy, co pozwala nam na komunikowanie treści w ściśle związanych z nią bieżącymi działaniami. Więcej na ten temat przeczytasz pod adresem https://www.kupony.org/blog/skuteczny-e-mail-marketing-dzieki-sendy/.

Marketing musi być podparty analityką

Tym samym informacje zwrotne o danej aktywności odbiorców są przede wszystkim rejestrowane natychmiast, a także kiedy występuje określone zdarzenie. Bardzo ważną zaletą tego typu rozwiązania jest również fakt, że jest to rozwiązanie, które można łatwo dopasować do odbiorców. Nieustannie zbierane informacje na temat aktywności naszych odbiorców pozwalają nam dokonywać ich segmentacji, w dowolnie złożony sposób.

Marketing za przyzwoleniem działa

Ważną rzeczą w każdym email marketingu jest między innymi zgoda klienta na otrzymywanie od nas wiadomości. Jeśli takiej zgody nie będziemy posiadać, wtedy nasza korespondencja zostanie potraktowana niestety jako spam. Według obowiązującego obecnie prawa europejskiego za spam uważa się niezamawianą przez określonego użytkownika wiadomość, w szczególności o charakterze reklamowym lub też niezamawiane oferty handlowe.

Dostosowanie działań marketingowych

Decydując się na założenie własnego przedsiębiorstwa, powinniśmy przede wszystkim pomyśleć o odpowiedniej formie marketingu. Jest to bardzo istotne, ponieważ tylko dzięki temu będziemy mogli zyskać potencjalnych klientów. Jak powszechnie wiadomo, niestety bez klientów nie sprzedamy żadnych usług lub też towarów i tym samym nie zarobimy. Dlatego jeżeli na samym początku prowadzenia naszego biznesu nie mamy zbytnio pieniędzy, powinniśmy zdecydować się między innymi na email marketing.

Jakie narzędzie email marketingu wybrać?

To właśnie dzięki niemu możemy zyskać bardzo wiele, a takie narzędzie nie kosztuje zbyt drogo. Możemy wybierać pośród wielu aplikacji, takich jak przykładowo Sendy lub MailWizz. Te dwa to narzędzia instalowane na własnym serwerze. Natomiast alternatywą są usługi typu FreshMail lub GetResponse, które są doskonałym rozwiązaniem nawet dla początkującego przedsiębiorcy.

Sprawdź aktualne kupony rabatowe FreshMail oraz kody promocyjne GetResponse. Rób skuteczny email marketing od dziś. Najłatwiej będzie Ci zacząć od modelu SaaS, czyli usługi FreshMail/GetResponse.