Komputery

Wydajne procesory

Gdy bierzemy pod uwagę zakup procesora zawsze jest wahanie czy na pewno dobrze robie kupując akurat ten konkretny model. Porównam teraz 3 dość popularne procesory, najtańszy czterordzeniowy procesor intela, jeden z najdroższych dwurdzeniowych procesorów, oraz najwyższy model AMD pod platformę AM2.

Pierwszy z nich Intel Core 2 Quad Q6600 pracujący z prędkością 2.4 GHz na każdy rdzeń. Drugi z nich to dwurdzeniowy procesor Intel Core 2 Duo e6750 o prędkości 2.66 GHz na każdy z dwóch rdzeni. Ostatni procesor AMD Athlon x2 6000+ to potwór pracujący z 3 gigaherzowym zegarem. Wybierając procesory czterordzeniowe na pewno nastawiamy sie na przyszłość, lecz pamiętajmy aplikacji wykorzystujących dwa rdzenie jest niewiele, a co dopiero wykorzystujących cztery rdzenie. Pozostałe dwa procesory to natywne dwurdzeniowe, procesor ze stajni Intela ma świetną wydajność oraz jest bardzo podatny na podkręcanie, natomiast Athlon na pewno nie będzie ustępował Intelowi wydajnością. Wszystkie wymienione procesory są dostępne w sklepie QooP.pl

Marcin Karczewski
Choć mam doktorat z fizyki, ta nie okazała się moją drogą zawodową. Moim hobby od zawsze było programowanie i w tej chwili temu tematowi poświęcam większą część życia. Ktoś kiedyś powiedział, że praca powinna być przyjemnością, bo tylko wtedy przestaje być obowiązkiem. U mnie ta zasada sprawdza się w 100%.