Prawie każdy z nas wie jaka jest różnica w robieniu zdjęć lustrzanką i zwyczajnym aparatem fotograficznym. Niestety te pierwsze są dość drogie i nie każdego na nie stać. No chyba, że na lustrzanki Canon EOS 50D.

Firma Canon od wielu lat produkuje aparaty fotograficzne niezwykłej jakości. Ceni je nie tylko prasa, ale i miliony użytkowników, podkreślając ich wysoką jakość oraz nadzwyczajną trwałość. Cechy te szczególnie uwidocznione są w produkcje Canon EOS 50D. Pierwszym co zaskakuje jest fakt, że wyposażono go w matrycę CMOS APS-C o rozdzielczości15,1-megapikseli. Dzięki niej wykonane przez nas zdjęcia cieszyć się będą wyjątkowo wyraźnymi detalami pozbawionymi efektu szumu. Co więcej, nowa konstrukcja fotodiod i mikrosoczewek lustrzanki Canon EOS 50D fotodiod zapewnia dużo wydajniejsze gromadzenie światła, gwarantując wyjątkowe zdjęcie pod każdym względem. Ponadto procesorem aparatu Canon jest jednostka DIGIC 4. Jego największym osiągnięciem jest możliwość 14-bitowego przetwarzania obrazu, co zagwarantuje płynną gradacje naturalnych barw. Dodatkowo, procesor DIGIC 4 umożliwi nam sfotografowanie obiektów i zdarzeń z prędkością 6,3 klatek na sekundę. Efekty naszej wytężonej pracy możemy zaś oglądać na bardzo dużym 3-calowym ekranie LCD VGA. Ma on możliwość wyświetlenia aż 920000 pikseli, dzięki czemu obraz będzie niebywale wyrazisty. Jest on również idealny do sprawdzania ostrości i kompozycji zdjęć. Szeroki kat patrzenia oraz tryb Live View sprawiają, że aparaty fotograficzne Canon EOS 50D sfotografują wszystko nawet pod bardzo małym kątem.

Podsumowując, lustrzanki Canon to jedne z najlepszych tego typu produktów na rynku. Są one wytrzymałe i niezawodne, a producent daje na nie aż 5 lat gwarancji. Dlatego warto je mieć.